Haber

Monster Hunter World: Iceborne Genişlemesinin Çıkış Tarihi Açıklandı

Soğukla ve yeni canavarlarla mücadele edeceksiniz.

FacebookFacebook

Sony'nin son State of Play sunumunda Capcom'un en çok satan RPG oyunu Monster Hunter World'e gelecek büyük Iceborne genişlemesinden detaylar geldi. Genişlemeyle oyuna yeni canavarlar ve bölgeler eklenecek. Avcılar kendi sırları olan geniş adadaki yeni bir bölgeyi keşfedecekler. 

Iceborne genişlemesi, 6 Eylül'de PS4 ve Xbox One'a çıkacak. PC sürümü ise daha sonra gelecek. Capcom, kendi canlı yayınında Iceborne'dan daha fazla detay sundu. Monster Hunter World'e sahip olanlar, genişleme piyasaya sürüldükten sonra yükseltme yapabilirler. Oyuna henüz sahip olmayanlar, eylül ayında oyunun yeni sürümünü satın alabilir, oyunun tamamıyla birlikte birçok güncellemeyi ve Iceborne ile yapılan yeni genişlemeyi de alabilirler. 

Seyahat edilecek yeni bölgenin adı Hoarfrost Reach. Kar, ana oyunda mevcut sıcaklık mekaniğine bağlanan çekirdek oyunda büyük rol oynuyor. Yoğun karda yürüyen karakterin hareket hızı önemli ölçüde azalıyor. Soğukla mücadele edebilmek için karakterinizin dayanıklılığını ve niteliklerini yükselten otlar bulabilirsiniz. Karakterinizin durumunu iyileştirecek büyük kaplıcalar bile bulabilirsiniz. 

Genişleme yeni bir canavar grubunu oyuna ekleyecek. Geliştiriciler, canlı yayında çevreyi kendi yararına kullanabilen Banbaro isimli bir ejderi gösterdi. Ayrıca Beotodus isimli büyük bir canavar da geliyor. Bu canavar karın altına girebilir ve beklemediğiniz anda saldırabilir. Bu iki canavarın arasında düşmanlık var ve acımasızca kavga ediyorlar. Önceki oyunlarda olan bazı canavarlar Iceborne ile geri dönecek. Bunun içinde Freedom Unite'tan Nargacuga var. 

Mevcut Hunter gadgetlarında yeni güncellemeler var. Slinger, düşmanları rahatça yakalamanızı sağlayan yeni bir Clutch Claw (Kavrama Pençesi) kullanılarak geliştirildi. Yükseltilen bir başka gadget ise Power Shot. Bu, canavarları ürkütebilir. 

Yeni görevler ve canavarlarla birlikte oyuncuların toplayacağı yeni donanımlar ve geliştirmeler olacak. Iceborne bunlarla birlikte önceki oyunlarda G-Rank'a benzeyen Master Rank sıralaması getiriyor. Iceborne'un en büyük kötü canavarı fragmanda gösterilen Velkana. Fragmanı aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Galeri

İletişim Bilgileri

Reklam & İletişim

E-Posta: iletisim@fragparta.com

Sosyal Medya

  • Popüler Haberler

  • Popüler Videolar

Loading
Loading