Haber

Call of Duty: Modern Warfare 4'ün Gelebileceğini Gösteren 5 İpucu

Eski çalışanlar tekrar Infinity Ward'da!

FacebookFacebook

Call of Duty'nin en sevilen serisi Modern Warfare'ın geliştiricisi Infinity Ward'ın, bu yılki oyununu 30 Haziran'dan önce duyuracağını siz değerli takipçilerimizle paylaşmıştık. Hâlâ yeni oyunun ne olduğuyla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak, GameSpot bu yılki oyunun Modern Warfare 4 olacağını işaret eden beş ipucunu ortaya koydu.

Modern Warfare serisinin geliştirici stüdyosu Infinity Ward'un en az beş eski çalışanı, LinkedIn profillerine göre, tekrar Infinity Ward'da çalışmaya başlamışlar. İlk iki Modern Warfare oyunu için animasyon direktörü olarak görev alan Mark Grigsby, oyun tasarımcısı Alex Roycewicz, çok oyunculu modunun tasarım yönetmeni Geoff Smith ve stüdyonun sanat yönetmeni Joel Emslie gibi eski çalışanlar, tekrar şirkete geri dönmüş gözüküyor. Ayrıca, Modern Warfare serisinin üç oyununda çalıştıktan sonra ayrılan Infinty Ward'un kurucusu Zied Rieke, oyun direktörü olarak geri dönmüş durumda.

Modern Warfare Captain Price Wallpaper

Diğer yandan, bu ismi açıklanan beş geliştiricinin de Call of Duty üzerinde kalıcı etkileri mevcut İlk olarak Grigsby, Call of Duty serisine bıçaklı yakın dövüş saldırısını kazandıran kişi olarak göze çaprıyor. Biliyorsunuz ki, Call of Duty 4: Modern Warfare'dan önce bıçak yerine dipçikle yakın dövüş mücadelesi mevcuttu. Hem Roycewicz hem de Smith, Modern Warfare'ın Overgrown ve Wetwork gibi serinin çok beğenilen çok oyunculu haritalarını tasarlamışlardı. Emslie, Call of Duty'nin sevilen Ghost (hayalet) ve Ghillie (oyuncunun ormanda fark edilmesini engelleyen yapraklarla donatılmış kamuflaj) gibi kıyafetleri ve karakterleri tasarlamıştı. Son olarak, Rieke ise bu ekipteki en dikkat çeken kişi olarak karşımıza çıkıyor. Rieke, ilk Call of Duty'de ortaya çıkan Team Deatmatch Spawn mantığını ve ilk defa Call of Duty 2'de kullanılan, serinin sonraki oyunlarında da kullanılmaya devam edilen, kendi kendine yenilenen sağlık sistemini tasarlamıştı. Haliyle, Modern Warfare serisinde daha önce çalışan bu kişilerin tekrar ekibe katılmış olmaları, bu seneki oyunun Modern Warfare 4 olma ihtimalini büyük oranda güçlendiriyor.

Tüm bunlara ek olarak, bonus diye nitelendirebileceğimiz bir ipucu daha var. Bu yılki Call of Duty oyununun Infinity Ward tarafından geliştirildiği doğrulandıktan sonra, şirketin kıdemli iletişim müdürü Ashton Williams, Modern Warfare ile bütünleşmiş bir kafatası görseli paylaşmıştı. Bu, bu seneki oyunun Ghost 2 veya Modern Warfare 4 olacağı konusunda dedikodulara sebep olmuştu. Bunun üzerine hayranlar, serinin pek sevilmeyen oyunu Ghost yerine, büyük bir heyecan ve merakla Modern Warfare 4'ün gelebileceğini ümit ederek, oyunun geliştirici stüdyosunu soru yağmuruna tutmuştu: "Bu sene Modern Warfare 4 mü geliyor?". Ancak, şirket Modern Warfare 4'ün gelip gelmeyeceği hakkında hiçbir açıklama yapmadı.

Son olarak, Activision ve Sony arasındaki anlaşma sebebiyle geçtiğimiz yıllardaki Call of Duty oyunları, PlayStation'ın E3 basın konferanslarında duyuruluyordu. Ancak, Sony bu yıl E3'e katılmayacağını açıkladı. Bu yüzden, oyunun tam olarak nerede ve nasıl tanıtılacağı belli değil. Fakat, Mayıs ayının sonuna doğru yeni oyunun duyurlacağı ve E3 2019'da daha fazla detayın sunulacağı bekleniyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Galeri

İletişim Bilgileri

Reklam & İletişim

E-Posta: iletisim@fragparta.com

Sosyal Medya

  • Popüler Haberler

  • Popüler Videolar

Loading
Loading