Haber

Rockstar Games Hint Oyun Stüdyosu Dhruva Interactive'i Satın Aldı

Rockstar India büyüyor. 

FacebookFacebook

Rockstar Games, Hindistan'daki en eski oyun stüdyosu Dhruva Interactive'i Starbreeze Studios'tan 7.9 milyon dolarla satın aldı. Rajesh Rao tarafından 1997'de Bangalore'da kurulan oyun stüdyosu, Hindistan'ın ilk oyun geliştirme stüdyosuydu. Beş kişilik ekiple başlayan stüdyo, ''sanat ve tasarımın her alanında uzmanlaşmış'' 300'den fazla çalışana ulaştı. 

Dhruva Interactive, o zamandan beri Arkane Studios'un Prey, Insomniac Games'in Marvel's Spider-Man, Rare'in Sea of Thieves ve SIE Bend Studios'un Days Gone gibi birçok oyuna katkıda bulundu. Dhruva şimdi, Rockstar'ın çığır açan oyunlarında çalışan yaklaşık 500 çalışanın bulunduğu Bangalore'daki Rockstar India'ya dahil olacak. Rockstar India'nın stüdyo yöneticisi Daniel Smith, ''Dhruva Interactive yıllarca Hint oyunlarının gelişimine ışık tuttu. Onları Rockstar ailesine getirmekten heyecan duyuyoruz. Ekibin, Rockstar India'daki mevcut yeteneklere eklenmesi stüdyonun yetenekleri arttıracak ve yerel geliştirme topluluğunun kalkınmasına olan inancımızı ve bağlılığımızı pekiştirecek.'' dedi.

Şirketin CEO'su Rao, Smith ile aynı heyecanı paylaşıyor. Rao, ''Rockstar Games, modern oyun geliştirme konusunda tartışmasız inovasyon ve yaratıcılık lideridir. Dhruva Ineractive, Hindistan'da dünya standartlarında bir oyun geliştirme topluluğu oluşturmak amacıyla kuruldu. Dhruva ekibini Rockstar'ın bünyesine dahil etmek, en iyi oyunlara katkıda bulunabilecek yetenekli bir ekip oluşturmayı başardığımızı kanıtlıyor. 

Dhruva Interactive, 2016'da Starbreeze tarafından satın alınmıştı. Starbreeze, The Darkness (2007), Brothers: A Tale of Two Sons (2013), Payday 2 ve geçen yıl çıkan OVERKILL'S The Walking Dead oyunlarıyla biliniyor. Satışın önümüzdeki haftalarda sonuçlanması bekleniyor olsa da, Dhruva'nın şu anda üzerinde çalıştığı projeler değişmeden kalacak ve kesintisiz bir şekilde bu projeler üzerinde çalışmaya devam edecek.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Galeri

İletişim Bilgileri

Reklam & İletişim

E-Posta: iletisim@fragparta.com

Sosyal Medya

  • Popüler Haberler

  • Popüler Videolar

Loading
Loading