Haber

Pokemon Sword and Shield Kasımda Çıkıyor

Oyundan detaylar da geldi. 

FacebookFacebook

Pokemon Sword and Shield, Nintendo Switch'e gelecek ve çıkış tarihi sonunda açıklandı. Yeni bir Nintendo Direct sunumuyla oyunun dünya çapında 15 Kasım'da çıkış yapacağı duyuruldu. 

Bu sunumda, oyun hakkında birçok detay ortaya çıktı. Pokemon'u çok daha büyük bir hale getiren Dynamax isimli yeni bir savaş mekaniği geliyor. Sun and Moon'daki Z-Moves gibi Dynamax mekaniği de savaş başına bir kere başlatılır. Pokemon'un gücünü ve tüm hareketlerini Max Moves'a dönüştürür. Pokemon, üç turdan sonra normale döner. Ek olarak, Sword and Shield'de Pokemon Go'da olan baskınlardan ilham alınan Max Raids isimli yeni bir savaş türü olacak.  

Oyun dünyasında en fazla üç oyuncuyla birlikte çalışabilir ve kalıcı olarak Dynamax formunda olan bir Pokemon ile savaşabilecek bölümleri var. Vahşi Pokemon'u alt edip yakalamak için birlikte çalışmak gerekiyor. Bu vahşi Dynamax savaşında görülen canavarlar, hava ve bölge durumuna göre değişiyor. İki yeni efsanevi yaratık olan Zamazenta ve Zacian'ın bulunduğu Sword and Shield'in kapak resimleri ortaya çıktı. Ayrıca koyun tipi bir Wooloo da dahil olmak üzere diğer yeni GEN 8 pokemonları tanıtıldı. 

pokemon sword and shield

Her iki oyunu içeren bir Double Pack sunulacak. Avrupa'da henüz diğer bölgeler için onaylanmayan bir steelbook içeriyor. Oyunun standart sürümlerinin her biri 60 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Sword and Shield'de Galar isminde yeni bir bölge bulunuyor. Bu bölge, öncelikle İngiltere'nin ilgi çeken kırsal alanlarından ilham alınarak tasarlandı. 

pokemon sword and shield 1

Ayrıca hayranların sevdiği Tyranitar, Lucario ve Pikachu da dahil olmak üzere bölgede birçok yeni Pokemon türü de bulunacak. Üç yeni başlangıç Pokemon'ları önceden duyurulmuştu. En son yayınlanan Pokemon Direct sunumunda, diğer Gen 8 canavarları tanıtıldı. 

 pokemon sword and shield 2

pokemon sword and shield 3

pokemon sword and shield 4

pokemon sword and shield 5

pokemon sword and shield 6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Galeri

İletişim Bilgileri

Reklam & İletişim

E-Posta: iletisim@fragparta.com

Sosyal Medya

  • Popüler Haberler

  • Popüler Videolar

Loading
Loading