Haber

Battlefield 5'in Battle Royale Modu Büyük Bir Başarı Elde Etti

Firestorm'dan sonra 1 milyondan fazla oyuncu oyuna geri döndü.

FacebookFacebook

PUBG'nin oyun dünyasındaki büyük başarısının ardından, FPS oyunu denince akla ilk gelen Battlefield'ın son oyunu Battlefield 5 için Mart 2019'da "Firestorm" isimli bir Battle Royale modu yayınlanmıştı. Electronic Arts, bu hafta yaptığı mali yıl toplantısında, oyunculara sundukları Battle Royale modunun, oyuncuları oyuna geri döndürmeyi başardığını açıkladı.

Electronic Arts'ın finans müdürü Blake Jorgensen, Firestorm'u yayınladıktan sonra 1 milyondan fazla oyuncunun Battlefield 5'e geri döndüğünü söyledi. Electronic Arts'ın CEO'su Andrew Wilson ise, Firestorm'un ilk haftasının, "Battlefield tarihindeki en canlı dönem" olduğunu söyledi. Ayrıca, aktif oyuncu sayısının, Firestorm'un çıkışından önceki haftaya göre %60 oranında arttığını belirttiler.

Son olarak Battlefield 5, Ekim 2018'de piyasaya sürüldükten yaklaşık iki ay sonra 7 milyondan fazla kopya satmıştı. Ancak, bu rakam Electronic Arts'ın beklentilerinin oldukça altında kalmıştı. Bunun üzerine Wilson, mali yıl toplantısında, "Battlefield 5'i Battle Royale modu Firestorm'la birlikte sunmuş olsaydık, satış konusunda daha iyi bir performans göstermiş olacaktık" açıklamasını yaptı.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Galeri

İletişim Bilgileri

Reklam & İletişim

E-Posta: iletisim@fragparta.com

Sosyal Medya

  • Popüler Haberler

  • Popüler Videolar

Loading
Loading